Oczy okrągłe. Należy podkreślić rzęsy górne przy użyciu „eye liner” i linię przeciągnąć w kierunku skroni. Ciemnym ołówkiem podkreśla się dolną powiekę, po stronie wewnętrznej rzęs. Na powiekę górną stosuje się cienie ciemnobrązowe; na zewnątrz powieki można zastosować kolor jaśniejszy. Brwi powinny mieć kształt linii wstępujących.

Oczy głęboko osadzone. Za pomocą „eye liner” podkreśla się górną i dolną powiekę w sposób delikatny w linii rzęs. Na powiekę górną stosuje się jasne cienie. Tusz do rzęs może dawać wrażenie ciężkości oka, należy więc stosować go niewiele i jedynie na zewnętrznym końcu rzęs. W pewnych wypadkach można wyepilować dolną część brwi, aby bardziej odsłonić oko. Przy oczach zbyt blisko siebie położonych wydłuża się oczy w kącie zewnętrznym przy użyciu „eye liner”. Na powieki stosuje się jasną farbę, przede wszystkim na część bliżej nosa. Brwi można wydepilować u nasady nosa, aby oddalić je od siebie.

Przy oczach zbyt oddalonych od siebie podkreśla się — przy użyciu ,,eye liner” — górną powiekę, nie przedłużając jej na zewnątrz, a zaznaczając punkt wewnętrzny w okolicy nosa. Na powiekę górną kładzie się cienie ciemne, silniej zaznaczone w pobliżu nosa. Brwi zaznacza się ołówkiem, zwłaszcza przy nasadzie nosa.